OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktualności

Aktualności

Stefan Gierowski, //Obraz DCLXIV//, 1993, olej / płótno, Kolekcja MOCAK-u | Zakup pracy dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Stefan Gierowski (1925–2022)

W niedzielę 14 sierpnia 2022 roku zmarł polski malarz Stefan Gierowski.

więcej ›
Materiały Kraków Live Festival

MOCAK na Kraków Live Festival 2022

Na terenie miasteczka festiwalowego utworzona zostanie strefa MOCAK-u. Festiwalowa opaska lub bilet upoważniają do zakupu biletu specjalnego do Muzeum w cenie 2 zł w dniach 19–21 sierpnia.

więcej ›
Kossakówka, fot. R. Sosin

Zgłoś Kossakówkę do konkursu Nasz Zabytek

Fundacja Most the Most zaprasza do zgłaszania budynków do konkursu Nasz Zabytek. Każdy, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie, może wskazać ważne dla społeczności lokalnej obiekty, których stan nie pozwala na dalsze ich użytkowanie.

więcej ›
/mikrohistorie-podroze-dookola-swiata - 35600

Mikrohistorie. Podróże dookoła świata

Od lipca do września 2022 roku zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w cyklu spotkań z uczestnikami projektu Ta krew jest dla ciebie Franciszka Orłowskiego, obcokrajowcami mieszkającymi w Krakowie.

więcej ›
Fot. Dział Promocji, MOCAK

Wakacje w MOCAK-u

Zapraszamy na wakacje ze sztuką. W wybrane, wakacyjne weekendy w MOCAK-u odbywać się będą otwarte warsztaty i spotkania dla różnych grup odbiorców.

więcej ›
Fot. F. Gąsiorowski

Kino letnie w MOCAK-u

Tegoroczna edycja nawiązuje do problematyki wystawy Polityka w sztuce. Pokazy odbywać będą się w piątki od 1 lipca do 26 sierpnia o godzinie 21 w podcieniach Muzeum.

więcej ›
/ciche-godziny-w-mocak-u - 32656

Ciche godziny w MOCAK-u

W każdą środę od 16 do 19 w MOCAK-u obowiązują ciche godziny, podczas których w przestrzeni ekspozycyjnej nie będą organizowane wydarzenia, oprowadzania czy warsztaty, a prace emitujące głośne dźwięki oraz intensywne światło zostaną ściszone lub wyłączone.

więcej ›
/aplikacja-tlumacz-online-pjm-polskiego-jezyka-migowego - 32651

Aplikacja tłumacz online PJM (polskiego języka migowego)

Na naszej stronie internetowej dostępna jest usługa tłumaczenia online z języka polskiego na PJM, dostosowana do potrzeb osób g/Głuchych i słabosłyszących.

więcej ›
Krzysztof M. Bednarski, //Projekt nagrody Wisławy Szymborskiej (dla fundacji jej imienia)//, 2003, obiekt, Kolekcja MOCAK-u, fot. Dział Promocji, MOCAK | Zakup pracy dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Pracownia cienia. Warsztaty dla dzieci w wieku 3–6 lat | Wakacje w MOCAK-u

W sobotę 27 sierpnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku 3–6 lat wraz z opiekunami na warsztaty plastyczne. Cel zajęć to uwrażliwienie dzieci na zjawisko cienia. Uczestnicy stworzą własne marionetki. Spotkanie zakończy grupowa zabawa w teatr cieni.

więcej ›