OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Co kryje ciało?//

Aktywne czytanie. Co kryje ciało?

29.04.2023 godz. 12

Opublikowano: 27.03.2023

W sobotę, 29 kwietnia, o godzinie 12 z­­apraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Co kryje ciało? autorstwa Ainy Bestard w tłumaczeniu Karoliny Jaszeckiej (Tatarak, 2017).

Obchodząc dzień tańca, poświęcimy trochę uwagi własnym ciałom, by dowiedzieć się, co skrywają nasze organizmy. Dzięki kolorowym szkiełkom – odkryjemy to, co zakryte.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przeżycia przygody.

Opłata za udział wynosi 20 zł od dziecka. Bilet uprawnia do zwiedzania Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu należy podać liczbę zainteresowanych, a w przypadku dzieci także ich wiek.

* Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.