OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Feralne urodziny ze Skarpetką//

Aktywne czytanie. Feralne urodziny ze Skarpetką

18.01.2020 godz. 12–13.30

Opublikowano: 02.01.2020

W sobotę 18 stycznia o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Feralne urodziny ze Skarpetką napisanej oraz zilustrowanej przez Benjamina Chauda, w tłumaczeniu Katarzyny Skalskiej (Wydawnictwo Zakamarki).

Każdemu zdarza się strzelić gafę. Nawet wtedy – a może zwłaszcza wtedy – gdy zależy nam, aby wszystko wypadło jak najlepiej, na przykład na przyjęciu urodzinowym. Najczęściej towarzyszy temu dziwne i nieprzyjemne uczucie. Jak się nazywa i jak można sobie z nim radzić? I co wspólnego z urodzinami mają skarpetki? Tego dowiemy się podczas wspólnego czytania. Będziemy świętować urodziny Julii, a przy okazji stworzymy karnawałowe przebrania. Poznamy sposoby na okazywanie skrywanych przez nas uczuć oraz zamianę feralnych urodzin w huczną zabawę.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Benjamin Chaud autor i ilustrator ponad 60 publikacji. Dzięki niemu wiemy, jak wygląda słoń Pomelo (seria Pomelo) oraz jak odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania (Nie odrobiłem lekcji, bo…, Spóźniłem się do szkoły, bo…). Za swoje zabawne i szczegółowe prace graficzne był wielokrotnie nagradzany. W 2014 roku Nowojorskie Stowarzyszenie Ilustratorów przyznało mu złoty medal, był też nominowany do Nagrody im. Astrid Lindgren w 2017 i 2018 roku.

Wstęp 10 zł*, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.

 

* dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł