OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Fred. Wymyślony przyjaciel//

Aktywne czytanie. Fred. Wymyślony przyjaciel

22.09.2018 godz. 12–13.30

Opublikowano: 23.08.2018

W sobotę 22 września o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 10 lat wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Fred. Wymyślony przyjaciel autorstwa Eoina Colfera z ilustracjami Olivera Jeffersa.

Podczas lektury oraz zajęć plastycznych podejmiemy temat wyobraźni, wspólnie zastanowimy się nad naturą przyjaźni i poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak dbać o relacje z bliskimi.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Wstęp 10 zł. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36.

 

Eoin Colfer – irlandzki autor tworzący głównie książki dla młodzieży. Zanim zajął się pisarstwem, pracował w szkole podstawowej jako nauczyciel. Jego najpopularniejszą serią są przygody Artemisa Fowla. Napisał również między innymi Listy życzeń, Nadnaturalistę, Lotnika.

Oliver Jeffers – ilustrator oraz autor książek dla dzieci. Lost and Found (Zagubiony i odnaleziony) jego autorstwa zdobyła złoty medal w konkursie Nestlé Smarties Book (2006), a w konkursie Blue Peter Book Award (2006) została uznana za ilustrowaną książkę roku. Dwa lata później powstała jej animowana adaptacja.