OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Archiwum

Archiwum

/studio-mocak-jadwiga-sawicka-okladka-obca-ksiazce - 33256

Studio MOCAK. Jadwiga Sawicka. Okładka obca książce

MOCAK i RMF Classic zapraszają na rozmowę z Jadwigą Sawicką, poświęconą wystawie Okładka obca książce. Interwencja w bibliotece.

więcej ›
porozmawiajmyo

Porozmawiajmy o Muzeum! Wizyty studyjne w MOCAK-u

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli środowiska edukacyjnego, także osoby korzystające ze zdalnego nauczania internetowego, do współpracy z MOCAK-iem i zorganizowania tematycznego spotkania dla grupy z zespołem Muzeum.

więcej ›
/ciche-godziny-w-mocak-u - 32656

Ciche godziny w MOCAK-u

W każdą środę od 16 do 19 w MOCAK-u obowiązują ciche godziny, podczas których w przestrzeni ekspozycyjnej nie będą organizowane wydarzenia, oprowadzania czy warsztaty, a prace emitujące głośne dźwięki oraz intensywne światło zostaną ściszone lub wyłączone.

więcej ›
/aplikacja-tlumacz-online-pjm-polskiego-jezyka-migowego - 32651

Aplikacja tłumacz online PJM (polskiego języka migowego)

Na naszej stronie internetowej dostępna jest usługa tłumaczenia online z języka polskiego na PJM, dostosowana do potrzeb osób g/Głuchych i słabosłyszących.

więcej ›
/nie-opuszczam-rak-spotkanie-z-leonem-tarasewiczem-i-malgorzata-czynska - 33500

Nie opuszczam rąk. Spotkanie z Leonem Tarasewiczem i Małgorzatą Czyńską

MOCAK i Fundacja Villa Sokrates zapraszają we wtorek, 14 grudnia, o godzinie 18 na spotkanie poświęcone książce Nie opuszczam rąk z udziałem autorów: Leona Tarasewicza i Małgorzaty Czyńskiej. Rozmowę poprowadzi Paweł Kowal.

więcej ›
Muntean / Rosenblum, bez tytułu [Cała scena…], 2014, olej / płótno, 171,5 × 225 × 4 cm, Kolekcja MOCAK-u, Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Malarstwo z Kolekcji MOCAK-u w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

MOCAK przygotował wybór kilkunastu obrazów z Kolekcji, które zreprodukowano w formie wydruków na płótnie. W naszym wyborze wzięliśmy pod uwagę szczególne okoliczności ekspozycyjne. Ta sztuka jest przeznaczona dla osób oczekujących na wizytę u lekarza, diagnozę lub zabieg.

więcej ›
Materiały GUS

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym 2021

W dniach 12–24 listopada Główny Urząd Statystyczny będzie prowadził badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Badanie ma na celu oszacowanie błędu pokrycia i jest podstawowym sposobem oceny danych uzyskanych w ramach NSP 2021.

więcej ›
/czwartki-z-artystami-z-kolekcji-mocak-u-muntean-rosenblum - 33334

Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u. Muntean/Rosenblum

W listopadzie oraz grudniu prezentujemy wywiad z Markusem Munteanem i Adi Rosenblum, którzy tworzą duet Muntean/Rosenblum. Artyści opisują najważniejsze elementy składające się na ich twórczość malarską, wymieniają źródła inspiracji.

więcej ›
/czwartki-z-artystami-z-kolekcji-mocak-u-krzysztof-wodiczko - 33005

Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u. Krzysztof Wodiczko

We wrześniu oraz październiku prezentujemy wywiad z Krzysztofem Wodiczko, w którym artysta opisuje swoje doświadczenia w pracy z grupami wykluczonymi społecznie.

więcej ›
/sztuka-na-wyciagniecie-reki - 32468

Sztuka na wyciągnięcie ręki

Sztuka na wyciągnięcie ręki to nowy projekt stworzony z myślą o odbiorcach niewidomych i słabowidzących. Cykl składa się z audiodeskrypcji przedstawiających prace z Kolekcji MOCAK-u.

więcej ›