OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Kolekcja MOCAK-u w Wilnie!

Przejdź do wystawy

Kolekcja MOCAK-u w Wilnie!

Opublikowano: 29.09.2020

W dniach 2–4 października odbędą się Międzynarodowe Targi Sztuki ArtVilnius’20. Jest to największe tego rodzaju wydarzenie w krajach bałtyckich. Podobnie jak w poprzednich latach towarzyszy mu specjalny program wystawienniczy, w którego ramach MOCAK po raz piąty został zaproszony do przygotowania ekspozycji na bazie swoich zbiorów.

Na wystawie Artysta jest obecny zostaną pokazane fotografie oraz wideo, w których pojawiają się wizerunki twórców. Prezentowane prace skupiają się na różnych modelach kobiecości, roli kobiety w społeczeństwie, macierzyństwie, relacjach rodzinnych oraz problematyce tradycyjnego modelu rodziny.

Kolekcja MOCAK-u liczy obecnie ponad 5000 dzieł. Jej ambicją jest przekonanie odbiorców niezwiązanych profesjonalnie ze sztuką, że jest ona niezbędnym narzędziem pojmowania świata. Zaprzyjaźnienie widza ze sztuką jest głównym zadaniem Muzeum, a Kolekcja jest kluczowym elementem tych działań. Od początku istnienia MOCAK programowo zestawia sztukę polską ze światową, aby pokazać, że ta pierwsza wchodzi w zakres drugiej i wpisuje się w jej wartości. Więcej >>