OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Cracow Gallery Weekend Krakers w MOCAK-u

Cracow Gallery Weekend Krakers w MOCAK-u

20.04.2018

Opublikowano: 10.04.2018

W ramach weekendu otwartych drzwi galerii krakowskich Krakers (20–22.4.2018) zapraszamy na zwiedzanie Biblioteki Mieczysława Porębskiego w formie gry oraz na oprowadzanie po wystawie Kolekcji MOCAK-u.

20.4.2018, piątek, godz. 16
Zwiedzanie Biblioteki Mieczysława Porębskiego w formie gry

O przebiegu zwiedzania decyduje rzut kostką, a zadania stojące przed uczestnikami pozwalają poznać zarówno dzieła sztuki i wybrane książki, jak i twórczą atmosferę miejsca.

Biblioteka Mieczysława Porębskiego to przestrzeń zaaranżowana na wzór gabinetu z krakowskiego mieszkania Profesora. Można tu obejrzeć prace zaprzyjaźnionych z nim artystów – klasyków polskiej sztuki powojennej, między innymi Jerzego Nowosielskiego, Tadeusza Kantora, Marii Jaremy, Andrzeja Wróblewskiego czy Tadeusza Brzozowskiego.

Autorką scenariusza gry jest Daria Kubisiak, studentka reżyserii teatralnej na specjalności dramaturg teatru w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

Wstęp wolny. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia zarówno pojedynczych graczy, jak i dwuosobowych zespołów telefonicznie: 12 263 40 36 lub mailowo: biblioteka@mocak.pl

21.4.2018, sobota, godz. 14
Oprowadzanie po wystawie Kolekcji MOCAK-u

Kolekcja MOCAK-u powstaje od 2010 roku. Muzeum posiada w swoich zbiorach 4787 prac 299 artystów polskich i zagranicznych. Celem tworzenia Kolekcji jest gromadzenie sztuki polskiej ostatnich 50 lat i jej eksponowanie na tle twórczości światowej. Równie istotne znaczenie ma popularyzacja dokonań najważniejszych artystów wśród zróżnicowanej grupy odbiorców oraz zmiana przekonania, że sztuka najnowsza jest trudna i niezrozumiała.

Od marca 2016 roku w ramach wystawy Kolekcji prezentujemy też interaktywną instalację Krystiana Lupy Live Factory 2: Warhol by Lupa, zbudowaną na bazie scenografii do jego sztuki Factory 2, której premiera odbyła się w 2008 roku.

Oprowadzanie w cenie biletu.


Zapraszamy także do sali audiowizualnej MOCAK-u na retrospektywę filmów Ingmara Bergmana, w setną rocznicę urodzin twórcy. Pokazy odbędą się w następujących terminach:

15.4.2018, niedziela, godz. 18Wakacje z Moniką, reż. Ingmar Bergman
16.4.2018, poniedziałek, godz. 18Tam, gdzie rosną poziomki, reż. Ingmar Bergman

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.