OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u//. Krzysztof Wodiczko

Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u. Krzysztof Wodiczko

28.10.2021 godz. 11–19

Opublikowano: 25.08.2021

W związku z 10. rocznicą otwarcia MOCAK-u rozpoczęliśmy nowy cykl pokazów filmowych zatytułowany Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u. W ramach projektu w każdy czwartek pokazujemy wywiady z artystami, których prace znajdują się w naszych zbiorach.

We wrześniu oraz październiku prezentujemy wywiad z Krzysztofem Wodiczko, w którym artysta opisuje swoje doświadczenia w pracy z grupami wykluczonymi społecznie. Ta odsłona Czwartków z artystami z Kolekcji MOCAK-u towarzyszy projektowi Krzysztofa Wodiczko Niebo nad Krakowem. LGBT mówi. Dronowy pokaz na Rynku Głównym, który odbędzie się w dniach 24–26 września 2021 roku.

Pokazy odbywają się przez cały dzień w sali audiowizualnej w godzinach 11–19.

Krzysztof Wodiczko >> (1943, Polska / USA)
Obiekt, interwencja społeczna, projekcja w przestrzeni publicznej. Jest autorem licznych prac multimedialnych odnoszących się do kwestii społecznych, takich jak bezdomność i emigracja. W projekcjach w przestrzeni publicznej porusza najbardziej bolesne problemy danej społeczności. Tworzy prace oparte na ścisłym współdziałaniu trzech elementów, dostosowując obraz oraz treść przekazu do miejsca jego prezentacji (budynek, pomnik).