OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u//. Shahar Marcus

Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u. Shahar Marcus

24.02.2022 godz. 11–19

Opublikowano: 03.01.2022

Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u to projekt, w ramach którego w każdy czwartek w sali audiowizualnej można zobaczyć wywiady z twórcami, których prace znajdują się w naszych zbiorach.

W styczniu oraz lutym prezentujemy wywiad z Shaharem Marcusem, w którym artysta opowiada między innymi o swoich pierwszych doświadczeniach ze sztuką oraz przybliża filozofię swojej twórczości. W Kolekcji MOCAK-u znajdują się trzy prace Shahara Marcusa, które od czerwca 2021 roku prezentujemy na wystawie Artysta jest obecny.

Pokazy odbywają się w godzinach otwarcia Muzeum.

Shahar Marcus >> (1971, Izrael)
Film, fotografia, performans. W swoich performansach bada ograniczenia własnego ciała, poddając je eksperymentom, które przeprowadza, używając nietrwałych, często organicznych materiałów, takich jak ciasto, chleb i lód. Porusza również kwestię swojej narodowości i rozlicza się z historią Izraela. Innym istotnym dla niego problemem jest świat sztuki. Wcielając się w różne postaci (Yves Klein, kurator), w ironiczny sposób komentuje mechanizmy art worldu lub składa hołd ważnym dla siebie artystom.