OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Czwartki z Kolekcją online//. Julius von Bismarck | #MOCAKonline!

Przejdź do wystawy

Czwartki z Kolekcją online. Julius von Bismarck | #MOCAKonline!

26.11.2020 godz. 20

Opublikowano: 12.11.2020

Czwartki z Kolekcją to projekt, w ramach którego w każdy czwartek – dzień darmowego wstępu na wystawy Kolekcji MOCAK-u – w sali audiowizualnej mogliście zobaczyć wybrane prace wideo z Kolekcji Muzeum. W ramach akcji #MOCAKonline przenosimy pokazy do internetu!

W listopadzie w ramach projektu Czwartki z Kolekcją online prezentujemy pracę Juliusa von Bismarcka Landscape Painting (Forest).

Artysta przeprowadził eksperyment społeczny. Zatrudnił miejscową ludność do przemalowania fragmentu lasu na biało, a następnie polecił uczestnikom przywrócenie przyrodzie pierwotnych kolorów na podstawie własnych wspomnień. Całość akcji utrwalono na filmie. Z daleka krajobraz wygląda naturalnie, ujęcia szczegółów ujawniają jednak warstwę farby pokrywającą kamienie, drzewa i trawę. W swoich pracach Julius von Bismarck bada wiarygodność naszej pamięci obrazu świata, w którym żyjemy na co dzień.

Ta odsłona Czwartków z Kolekcją towarzyszy wystawie studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie zatytułowanej Antropocen, która będzie czynna do 14 marca 2021 roku. 

Julius von Bismarck (1983, Niemcy)

Instalacja, obiekt, wideo, performans, fotografia. Artysta multimedialny, który skupia się na problematyce percepcji i doświadczenia oraz badaniu ograniczeń fizycznych i społecznych człowieka. W swoich realizacjach łączy zainteresowanie nowymi technologiami i nauką. Najnowsze prace twórcy zwracają się ku środowisku naturalnemu. Julius von Bismarck wykorzystuje przyrodę jako tło do swoich happeningów lub bezpośrednio w nią ingeruje.

Pokazy będą dostępne w każdy czwartek listopada między 20 a 20.40 w formie live streamu na kanale YouTube Muzeum. Czas trwania filmu to około 19 minut (zostanie odtworzony dwukrotnie). Wideo będzie również transmitowane na naszym Instagram TV @mocak_krakow od godziny 19.