OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Czym jest instalacja?// Warsztaty z Moniką Smyłą

Czym jest instalacja? Warsztaty z Moniką Smyłą

6 lipca 2015 roku w ramach cyklu Twórcza Kolekcja odbyły się warsztaty dla rodzin zatytułowane Czym jest instalacja?, prowadzone przez Monikę Smyłę, edukatorkę i absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania uczestników z instalacją Stanisława Dróżdża Między. Pierwszym zadaniem dla dzieci było narysowanie bliskiej im osoby lub przedmiotu, których nazwa zaczyna się na wylosowaną wcześniej literę. Po skończeniu pracy rysunki zostały omówione w przestrzeni instalacji.

Następnie przy pracy Teren Koji Kamoji dzieci otrzymały nietypowe materiały – kamienie i balony. Na tych pierwszych rysowały to, czego nie lubią lub czego się boją, a na drugich swoje marzenia. Każde z ćwiczeń było dotknięciem innego problemu i bodźcem do wyrażania własnych emocji i myśli w kontekście poznanej instalacji.

Na koniec wszystkie prace wykonane przez dzieci zostały połączone w jedną instalację pt. Nasz świat, zainspirowaną dziełem Jarosława Kozłowskiego Zjednoczony świat. Przy łączeniu poszczególnych elementów decydowało kryterium koloru. Uczestnicy dowiedzieli się, jak ważne przy tworzeniu instalacji są przestrzeń i precyzyjne rozmieszczenie przedmiotów.