OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Debata //Prawo do przestrzeni//

Debata Prawo do przestrzeni

13.12.2013 godz. 18

Opublikowano: 06.12.2013

Głośne lamenty nad katastrofalnym stanem polskiej przestrzeni
dobiegają z wielu różnych stron. Często jednak, by zaszła zmiana, brakuje języka, w którym można się porozumieć w gronie różnych stron „grających” o miasto. Narzędzi dialogu dostarcza w bardzo przystępny sposób Anty-Bezradnik. Prawo do miasta w działaniu Lecha Merglera, Kacpra Pobłockiego i Macieja Wudarskiego (w całości dostępny w sieci:  http://publica.pl/teksty/anty-bezradnik-wydany).

W związku z tą publikacją wraz z kwartalnikiem „Autoportret” zapraszamy do MOCAK-u na debatę o prawie do miasta w praktyce, partycypacji społecznej, demokracji, polityce, konfliktach i przestrzeni, z udziałem Lecha Merglera (stowarzyszenie My-Poznaniacy, współautor Anty-Bezradnika) oraz Pawła Hałata (stowarzyszenie Przestrzeń-Ludzie-Miasto). Spotkanie poprowadzi Dorota Leśniak-Rychlak (redaktorka naczelna „Autoportretu”).

Czasopismo „Autoportret” zajmuje się przestrzenią jako fenomenem kultury, zawsze jednak wychodząc w swej refleksji od przestrzeni fizycznej. Redaktorzy kwartalnika podkreślają, iż obok namysłu i refleksji ważne jest podejmowanie działań prowadzących do pozytywnych zmian w miastach i pozwalających obywatelom odgrywać podmiotową rolę w decydowaniu o przestrzeni, która ich dotyczy, niezależnie od jej skali.