OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Dla ucha malucha//. Zajęcia umuzykalniające dla dzieci do trzeciego roku życia

Dla ucha malucha. Zajęcia umuzykalniające dla dzieci do trzeciego roku życia

18.03.2023 godz. 11 i 12.30

Opublikowano: 03.03.2023

Otwieramy się na kolejną dziedzinę sztuki!

W sobotę, 18 marca, zapraszamy na rodzinne zajęcia umuzykalniające w MOCAK-u. Będziemy razem bawić się i śpiewać! Poznamy wspólnie rytmy, melodie i brzmienia różnych instrumentów.


Wspieranie muzykalności dziecka od pierwszych miesięcy życia ma znaczący wpływ na jego rozwój intelektualny w przyszłości. Muzyka jest świetnym narzędziem komunikacji i budowania więzi w rodzinie. Proponowane utwory muzyczne staną się pretekstem do nauki kolorów i liczb, rozwijania naszej wrażliwości i rozszerzania horyzontów muzycznych.
Zajęcia pokazują rodzicom, jak można bawić się dźwiękowo z dzieckiem na co dzień, a malucha oswajają z nietypowymi skalami i rytmami oraz stanowią dla niego wesołą rozrywkę.

Zapraszamy opiekunów z dziećmi:
11.00 – grupa dzieci młodszych, jeszcze niechodzących
12.30 – grupa dzieci chodzących, dzieci do trzeciego roku życia


Prowadzenie: Anna Kubik – edukatorka, multiinstrumentalistka, wokalistka. Absolwentka szkoły muzycznej w klasie skrzypiec. Od kilku lat prowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci. Pod pseudonimem Rzeka koncertuje z własnym materiałem muzycznym z pianinem, gitarą i looperem do wokalu. Współzałożycielka krakowskiego festiwalu muzycznego REST FEST. Można znaleźć ją na Instagramie, Youtubie i TikToku jako @rzeka_music. Od 2022 roku współpracuje z MOCAK-iem jako edukatorka.

Zapisy na zajęcia zostały zamknięte.

Opłata za udział wynosi 20 zł od dziecka*. Czas trwania zajęć to 45 minut. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16). Bilety można nabyć w kasie Muzeum przed rozpoczęciem zajęć. Bilet umożliwia zwiedzenie MOCAK-u w dniu wydarzenia. Muzeum zapewnia wszystkie potrzebne materiały i instrumenty.  Po każdych zajęciach uczestnicy dostają niewielki upominek, który nawiązuje do aktywności wykonywanych na warsztatach i pozwala kontynuować umuzykalniające zabawy w domu.


* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej 20% zniżki. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.

Zajęcia mają miejsce w przestronnej sali, na parterze Muzeum, do której można wjechać wózkiem. Zapewniamy asystę pomocnych wolontariuszy i wolontariuszek.

Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu, można dołączyć w dowolnym momencie semestru. Terminy kolejnych spotkań: 22.4, 20.5, 17.6.2023 roku.