OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Dla ucha malucha. Zajęcia umuzykalniające dla dzieci do trzeciego roku życia

Dla ucha malucha. Zajęcia umuzykalniające dla dzieci do trzeciego roku życia

21.05.2023 godz. 11 i 12.30

Opublikowano: 04.05.2023

Otwieramy się na kolejną dziedzinę sztuki!

W niedzielę, 21 maja, zapraszamy na nowe rodzinne zajęcia umuzykalniające w MOCAK-u. Będziemy razem bawić się i śpiewać!
Poznamy wspólnie rytmy, melodie i brzmienia różnych instrumentów.

Wspieranie muzykalności dziecka od pierwszych miesięcy życia ma znaczący wpływ na jego rozwój intelektualny w przyszłości. Muzyka jest świetnym narzędziem komunikacji i budowania więzi w rodzinie. Proponowane utwory muzyczne staną się pretekstem do nauki kolorów i liczb, rozwijania naszej wrażliwości i rozszerzania horyzontów muzycznych.
Zajęcia pokazują rodzicom, jak można bawić się dźwiękowo z dzieckiem na co dzień, a malucha oswajają z nietypowymi skalami i rytmami oraz stanowią dla niego wesołą rozrywkę.

Zapraszamy opiekunów z maluszkiem:
11.00 – grupa dzieci młodszych, jeszcze niechodzących
12.30 – grupa dzieci chodzących, dzieci do trzeciego roku życia


Prowadzenie: Anna Kubik – edukatorka, multiinstrumentalistka, wokalistka. Absolwentka szkoły muzycznej w klasie skrzypiec. Od kilku lat prowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci. Pod pseudonimem Rzeka koncertuje z własnym materiałem muzycznym z pianinem, gitarą i looperem do wokalu. Współzałożycielka krakowskiego festiwalu muzycznego REST FEST. Można znaleźć ją na Instagramie, Youtubie i TikToku jako @rzeka_music. Od 2022 roku współpracuje z MOCAK-iem jako edukatorka.

 

Opłata za udział wynosi 20 zł od dziecka*. Czas trwania zajęć to 45 minut. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16). Bilety można nabyć w kasie Muzeum przed rozpoczęciem zajęć. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Muzeum zapewnia wszystkie potrzebne materiały i instrumenty. Po każdych zajęciach uczestnicy dostają niewielki upominek, który nawiązuje do aktywności wykonywanych na warsztatach i pozwala kontynuować umuzykalniające zabawy w domu.
* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej 20% zniżki. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.

Zajęcia mają miejsce w przestronnej sali na parterze Muzeum, do której można wjechać wózkiem. Zapewniamy asystę pomocnych wolontariuszy i wolontariuszek. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, można dołączyć w dowolnym momencie semestru. Termin kolejnego spotkania: 17.6.2023