OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Dotknij sztuki// – warsztaty dla osób niewidomych

Dotknij sztuki – warsztaty dla osób niewidomych

03.12.2014 godz. 15.30

Opublikowano: 03.11.2014

W ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych 3 grudnia MOCAK organizuje warsztaty przeznaczone dla osób niewidomych. Spotkanie odbędzie się w przestrzeniach wystawy prac z Kolekcji MOCAK-u Instalacja czy obiekt?. Uczestnicy będą mieli szansę dotknąć sztuki dosłownie. W trakcie spotkania będzie można dotykać prac i dzielić się wrażeniami z tak bezpośredniego ich odbioru. Gościem specjalnym warsztatów będzie Robert Kuśmirowski, artysta, którego dzieło znajduje się na wystawie Instalacja czy obiekt?.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

Na warsztaty zapraszamy również osoby widzące.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: jarzynska@mocak.pl, lub telefonicznie: 12 263 40 29.

W MOCAK-u istnieje również możliwość grupowego lub indywidualnego zwiedzania Muzeum przez osoby niewidome i niedowidzące z przewodnikiem. Szczegółowe informacje >>>
Ponadto w Bibliotece MOCAK-u znajdują się materiały dostosowane do potrzeb osób niedowidzących i niewidomych, takie jak katalogi do wystaw w alfabecie Braille’a, możliwe do wypożyczenia, tyflografiki oraz audiodeskrypcje do wystawy Zbrodnia w sztuce oraz wybranych prac z Kolekcji MOCAK-u, powstałe we współpracy z Fundacją Kultury bez Barier między innymi w ramach Warsztatu na Zachętę II.

Warsztaty Graboszyce. Codzienność w sztuce, 14.5.2014, z pracą Rafała Bujnowskiego Graboszyce 23 z cyklu Domy polskie