OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Aktualności

Wybierz rok:
2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013
Warsztaty //Sztuka i architektura//, 2019, fot. MOCAK

Festiwal Otwarte Mieszkania: Sztuka i architektura. Warsztaty dla dzieci

W sobotę, 25 lipca, o godzinie 12 w podcieniach Muzeum w ramach Festiwalu Otwarte Mieszkania odbędą się warsztaty Sztuka i architektura dla dzieci w wieku 8–12 lat .

więcej ›
Materiały promocyjne organizatora

Seminarium o audiodeskrypcji

We wtorek 14 lipca o godzinie 11 zapraszamy na seminarium o audiodeskrypcji. W spotkaniu weźmie udział sześcioro specjalistów z tej dziedziny z całej Polski (między innymi Maria Prawelska z Działu Wiedzy o Sztuce MOCAK-u).

więcej ›
zeszyt 12 Gold Kosalka Helms Murak final(1) 1

Twórcza Kolekcja – nowy zeszyt edukacyjny

Zapraszamy do kreatywnego poznawania Kolekcji MOCAK-u i twórczości artystów, których prace znajdują się w zbiorach Muzeum!

więcej ›
fot. R. Sosin

Muzeum u Ciebie, czyli autobus MOCAK-u

Ponieważ nie wszyscy mogą odwiedzać Muzeum, więc postanowiliśmy zorganizować Kolekcję Wizytującą. Przerobiliśmy autobus na salę wystawową. Pokazujemy fotografię, wideo oraz niewielkie instalacje aranżowane przez artystów w gablotach. Każdej prezentacji na miejscu towarzyszyć będą warsztaty oraz zajęcia edukacyjne.

więcej ›
/raz-w-roku-plan-na-przyszlosc-warsztaty-mocakonline - 29807

Raz w roku – plan na przyszłość. Warsztaty | #MOCAKonline!

W sobotę 25 kwietnia o godzinie 12 zapraszamy młodzież i dorosłych na warsztaty artystyczne Raz w roku – plan na przyszłość, które odbędą się online za pośrednictwem platformy Zoom. Tematem spotkania będzie praca Marii Michałowskiej 7 kartek z kalendarza (1972).

więcej ›
Wystawa //II wojna światowa – dramat, symbol, trauma//. Józef Szajna, Reminiscencje, 1969–1990, instalacja, courtesy Muzeum Śląskie w Katowicach. Fot. R. Sosin

Do zobaczenia! Oprowadzania w językach obcych na koniec wystaw II wojna światowa – dramat, symbol, trauma oraz Guido Casaretto Duchy materii //WYDARZENIE ODWOŁANE

W niedzielę 22 marca zapraszamy na zwiedzania w językach obcych kończących się w tym dniu wystaw: II wojna światowa – dramat, symbol, trauma oraz Guido Casaretto Duchy materii.

więcej ›
Wystawa Shinjiego Ogawy //Wchodzę w każdą rzeczywistość//, fot. R. Sosin

Oprowadzanie z tłumaczeniem na polski język migowy // WYDARZENIE ODWOŁANE

W sobotę, 14 marca, o godzinie 16 zapraszamy na oprowadzanie po wystawach czasowych, które będzie tłumaczone symultanicznie na polski język migowy (PJM).

więcej ›
Krzysztof M. Bednarski, //Róża niczyja//, 1982, asamblaż, Kolekcja MOCAK-u. W tle: Paul Celan, //Psalm//, 1963, tłum. John Felstiner, w: tegoż, //Psalm i inne wiersze//, Wydawnictwo a5, Kraków 2013, s. 173

Warsztaty literackie na wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma // WYDARZENIE ODWOŁANE

W czwartek 19 marca o godzinie 17 zapraszamy na warsztaty literackie inspirowane wystawą II wojna światowa – dramat, symbol, trauma.

więcej ›
Dietrich Helms, z serii //Gegenden//, 2011, akwarela / papier, Kolekcja MOCAK-u

Barwy organiczne. Warsztaty dla dzieci

W niedzielę, 8 marca, o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku 8–12 lat na warsztaty inaugurujące wydanie nowego zeszytu edukacyjnego z serii Twórcza Kolekcja!

więcej ›