OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Ferie w MOCAK-u 2018

Ferie w MOCAK-u 2018

Opublikowano: 12.03.2018

W czasie tegorocznych ferii zimowych województwa małopolskiego odwiedzający Muzeum mogli liczyć na wiele atrakcji skierowanych do różnych grup odbiorców. Z otwartych warsztatów, spotkań dla grup zorganizowanych oraz specjalnych lekcji muzealnych skorzystali nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorośli.

Ferie rozpoczęły się warsztatami Scince fiction z zakresu nowych technologii. Były one skierowane do młodzieży i towarzyszyły wystawie Przemysława Jasielskiego i Rainera Prohaski Nonsensowne technologie. Młodsi odbiorcy sztuki wzięli udział w Zabawach z książką, które tym razem dotyczyły ukraińskiej opowieści Liza i jej sny.

Szczególną popularnością podczas tegorocznych ferii cieszyła się specjalna lekcja muzealna Rysunki na szkle. Zajęcia odbyły się w ramach miejskiego projektu kulturalnego Kraków – miasto Stanisława Wyspiańskiego i dotyczyły techniki witrażu.

Ważnym punktem programu było spotkanie z Cecylią Malik w jej pracowni, do którego zostali zaproszeni młodzież i dorośli. Artystka opowiedziała o miejscach , w których tworzy, i aktywizmie – nieodłącznym elemencie jej działań artystycznych. Spotkanie odbyło się w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie Artyści z Krakowa. Generacja 1970–1979.

Dla młodzieży i dorosłych zespół Działu Edukacji wraz z Polską Akcją Humanitarną przygotował specjalne spotkanie dotyczące problemu uchodźców. Spotkanie to rozpoczęło cykl warsztatów Sztuka w obronie człowieka.

Małopolskie ferie zakończyły się warsztatami rodzinnymi inspirowanymi instalacją Małgorzaty Markiewicz. Podczas części praktycznej spotkania uczestnicy nadali nowe znaczenia rzeczom przyniesionym z domu.