OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Ferie w MOCAK-u

Ferie w MOCAK-u

Opublikowano: 17.01.2020

Od 27 stycznia do 9 lutego w województwie małopolskim trwają ferie zimowe. W tym czasie zarówno dla grup, jak i indywidualnych zwiedzających mamy specjalną ofertę. Zapraszamy do udziału w spotkaniach, warsztatach i oprowadzaniach.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ

Oferta dla indywidualnych zwiedzających

(dzieci, młodzież, dorośli, rodziny z dziećmi)

W sobotę 1 lutego o godzinie 12 zapraszamy młodzież i dorosłych na pierwsze warsztaty z cyklu Pół na pół, inspirowane twórczością Jarosława Kozłowskiego.

Wstęp 1 zł, obowiązują zapisy pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: (12) 263 40 36 (wtorek – sobota, godz. 11–19).

W niedzielę 2 lutego o godzinie 12 zapraszamy młodzież i dorosłych na oprowadzanie po wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma połączone ze zwiedzaniem okolic Muzeum.

Wstęp 10 zł, obowiązują zapisy pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: (12) 263 40 36 (wtorek – sobota, godz. 11–19).

W sobotę 8 lutego o godzinie 18 zapraszamy młodzież i dorosłych na siódme spotkanie Klubu Czytelniczego Sztuka Opowieści. Będziemy rozmawiać o powieści Matki i córki autorstwa Ałbeny Grabowskiej.

Wstęp 1 zł, nie obowiązują zapisy.

W niedzielę 9 lutego o godz. 12 zapraszamy dzieci od ósmego do dziesiątego roku życia na warsztaty inspirowane książką To wszystko rodzina! autorstwa Alexandry Maxeiner w przekładzie Katarzyny Weintraub, z ilustracjami Anke Kuhl.

Wstęp 10 zł, obowiązują zapisy pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: (12) 263 40 36 (wtorek – sobota, godz. 11–19).

Oferta dla grup

  • Sztuka w ruchu. Poznajcie naszą Kolekcję!

Od 28 stycznia do 2 lutego zapraszamy stowarzyszenia działające nieodpłatnie na rzecz dzieci i młodzieży na cykl oprowadzań po wystawie Kolekcji MOCAK-u. Zwiedzanie uzupełnią działania warsztatowe.

Wstęp 1 zł od osoby. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Obowiązują zapisy pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: (12) 263 40 36 (wtorek – sobota, godz. 11–19).

  • Poznajcie współczesnych artystów!

Od 4 do 9 lutego zapraszamy stowarzyszenia działające nieodpłatnie na rzecz dzieci i młodzieży na warsztaty plastyczne towarzyszące wystawom czasowym Duchy materii Guida Casaretta i Wchodzę w każdą rzeczywistość Shinjiego Ogawy, a także wystawę stałą w Bibliotece Mieczysława Porębskiego.

Wstęp 1 zł od osoby. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Obowiązują zapisy pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: (12) 263 40 36 (wtorek – sobota, godz. 11–19).

 

Lekcje muzealne

W czasie ferii zimowych zapraszamy grupy zorganizowane do korzystania z oferty lekcji muzealnych >>

Szczególnie polecamy sezonowe lekcje towarzyszące wystawom czasowym:

  • Radość rysowania! Lekcja muzealna na wystawie Shinjiego Ogawy Wchodzę w każdą rzeczywistość dla dzieci w wieku 5–8 lat
  • Tajemnice materii. Lekcja muzealna na wystawie Guida Casaretta Duchy materii dla dzieci w wieku 6–10 lat

Wstęp: 150 zł od grupy liczącej do 25 osób. Rezerwacji można dokonywać pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 36 (wtorek – sobota, godz. 11–19).