OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Historia kobiet, moja historia//

Historia kobiet, moja historia

23 lipca 2011 roku w MOCAK-u odbyły się warsztaty zatytułowane Historia kobiet, moja historia. W zajęciach prowadzonych przez artystkę Małgorzatę Markiewicz wzięły udział babcie oraz mamy wraz z córkami.

Punktem wyjścia dla twórczych działań warsztatowych była analiza historii dokonana z różnych perspektyw. Najpierw uczestniczki zostały oprowadzone po Muzeum specjalnie przygotowaną dla nich trasą. Potem przy kawie i herbacie porozmawiały z artystką Małgorzatą Markiewicz o jej inspiracjach i osobistych doświadczeniach. Póżniej same, wyposażone w „okulary sztuki współczesnej”, wyruszyły w podróż do swojego dzieciństwa, podczas której porównały własną historię z elementami historii sztuki.

Na koniec warsztatów uczestniczki spisały na olbrzymich spódnicach swoje doświadczenia, marzenia, refleksje i nadzieje, tworząc w ten sposób wizualne autobiografie.

Warsztaty przygotowane zostały przez artystkę Małgorzatę Markiewicz, historyczkę sztuki Katarzynę Wąs oraz pomysłodawczynię projektu – Elżbietę Salę.

Warsztaty Historia kobiet, moja historia należą do cyklu edukacyjnego Her/My/His/story, organizowanego przez MOCAK we współpracy z Konsulatem Stanów Zjednoczonych.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!