OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Inspiracje i metody twórcze. Rozmawiają: Paweł Althamer, Artur Żmijewski, Adam Mazur i Maria Anna Potocka. Spotkanie towarzyszące wystawie //Pieśń ostateczna//

Przejdź do wystawy

Inspiracje i metody twórcze. Rozmawiają: Paweł Althamer, Artur Żmijewski, Adam Mazur i Maria Anna Potocka. Spotkanie towarzyszące wystawie Pieśń ostateczna

04.03.2021 godz. 18

Opublikowano: 09.02.2021

W czwartek 4 marca o godzinie 18 zapraszamy na spotkanie towarzyszące wystawie Pieśń ostateczna oraz publikacji pod tym samym tytułem. W wydarzeniu wezmą udział: Paweł Althamer, Artur Żmijewski, Adam Mazur i Maria Anna Potocka. Podczas spotkania artyści, kurator oraz dyrektor Muzeum będą dyskutować o sztuce, poezji, inspiracjach i metodach twórczych.

Kolaże prezentowane na wystawie Pieśń ostateczna zbudowane są z fragmentów wyciętych z książek – począwszy od erotycznych i pornograficznych publikacji Taschena przez albumy przyrodoznawcze i anatomiczne po atlasy historyczne i naukowe. Wielowarstwowe, malarskie prace mają wyraźną fakturę, barwę i gęstą kompozycję. Wojna, Shoah, cierpienie, erotyka to niektóre z wątków pojawiających się na wystawie. Żaden z nich nie dominuje. Zupełnie nie ma polityki, do której artyści przyzwyczaili publiczność przez lata walki na polu sztuki krytycznej. Nie ma też wezwań do zrywu czy opiewania rewolucji. Zamiast tego pojawia się refleksja o poezji i sztuce.

Więcej informacji o wystawie i artystach >>

W trakcie wydarzenia będzie można zadawać pytania na Facebooku Muzeum.

Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na polski język migowy (PJM) przez Magdalenę Sipowicz i Marzenę Kasperską. Wydarzenie odbędzie się online na platformie PLAY KRAKÓW. Wstęp 2 zł, bilety do kupienia pod tym linkiem >> Jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna, to w wydarzeniu będzie można wziąć udział także na żywo w sali audiowizualnej Muzeum. Limit miejsc zostanie dostosowany do wytycznych sanitarnych. Rezerwacji można dokonywać pod adresem e-mail recepcja@mocak.pl lub pod numerem 12 263 40 00.

W dniu spotkania publikacja Pieśń ostateczna będzie dostępna w promocyjnej cenie w MOCAK Bookstore (stacjonarnie i online).

Wystawa Pieśń ostateczna potrwa do 23 maja 2021 roku.

Dla wspólnego bezpieczeństwa zwiedzających w Muzeum obowiązuje regulamin, dostosowany do zaleceń sanitarnych, który dostępny jest tutaj.