OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Jednodniowe rezydencje artystów w Bibliotece//. Krzysztof Maniak – archiwum artysty

Jednodniowe rezydencje artystów w Bibliotece. Krzysztof Maniak – archiwum artysty

27.04.2023 godz. 16-18

Opublikowano: 05.03.2023

W czwartek, 27 kwietnia, od godziny 16 do 18 w Bibliotece MOCAK-u będzie można spotkać się z Krzysztofem Maniakiem. Podczas jednodniowej rezydencji artysta zaprezentuje swoje bogate, tworzone przez 12 lat archiwum. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję współorganizować pokaz, wybierając spośród tysięcy plików (zdjęć i nagrań) interesujące ich propozycje. Performatywny element spotkania będzie okazją do prześledzenia dotychczasowej twórczości artysty.

Krzysztof Maniak (1990) urodził się w Tuchowie. W 2015 roku uzyskał tytuł magistra sztuki na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (promotor dr hab. Bogdan Achimescu), a w 2018 roku uzyskał tytuł doktora sztuki na Wydziale Malarstwa tej samej uczelni (promotor prof. Grzegorz Sztwiertnia). Aktualnie pracuje jako adiunkt w Katedrze Zjawisk Sztuki Wydziału Intermediów ASP w Krakowie. Jest laureatem Talentów Trójki 2013, 14. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii oraz 10. edycji Spojrzeń. Otrzymał także Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wyróżnienie na Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 7, stypendium Twórcze Miasta Krakowa i Stypendium Artystyczne Miasta Tarnowa oraz główną nagrodę V Salonu Wiosennego w BWA w Tarnowie.

To drugie spotkanie z nowego cyklu wydarzeń w MOCAK-u – jednodniowych rezydencji artystów w Bibliotece, dających publiczności szansę na bezpośredni i nieformalny kontakt z twórcami, których prace można oglądać w Muzeum.

Wcześniejsza rezerwacja nie jest wymagana. Osoby, które nie są zarejestrowanymi czytelnikami Biblioteki MOCAK-u, mogą wziąć udział w wydarzeniu na podstawie biletu wstępu do Muzeum.