OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Kichka: Life Is a Cartoon//. V Przegląd Filmów o Tematyce Żydowskiej w Poznaniu

Kichka: Life Is a Cartoon. V Przegląd Filmów o Tematyce Żydowskiej w Poznaniu

28.08.2021 godz. 19.20

Opublikowano: 27.08.2021

Podczas tegorocznego Przeglądu Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego Kichka: Life Is a Cartoon, wyprodukowanego przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK i Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen.

Projekcja odbędzie się 28 sierpnia o godzinie 19.20 w Pawilonie >>

Kichka: Life Is a Cartoon jest dokumentem, którego bohaterami są Henri Kichka i jego syn Michel. To opowieść o trudnej relacji z ojcem – ofiarą i świadkiem Zagłady. Kamera towarzyszy im między innymi podczas podróży do Belgii, Francji i Izraela. Film ukazuje wpływ Shoah na stosunki rodzinne. Ujawnia również potencjał narracyjny powieści graficznej, dzięki któremu tak trudny temat jak Holokaust może być przedstawiony odważnie i wnikliwie.

V Przegląd Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 27 sierpnia – 12 września w Pawilonie, Łazędze Poznańskiej i Domu Bretanii. W programie znalazło się 12 filmów średnio- i pełnometrażowych oraz 13 filmów krótkometrażowych. Obok pokazów filmowych 3 września odbędzie się wydarzenie towarzyszące – spotkanie z Michałem Wójcikiem, autorem książki Zemsta. Zapomniane powstania w obozach zagłady. Opisujemy pierwszą część przeglądu, która odbędzie się w Pawilonie.
(z materiałów Organizatora)

Więcej informacji na stronie organizatora >>