OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Laboratorium słów//. Warsztaty międzypokoleniowe

Przejdź do wystawy

Laboratorium słów. Warsztaty międzypokoleniowe

22.08.2019 godz. 16

Opublikowano: 10.07.2019

W czwartek, 22 sierpnia, o godzinie 16 zapraszamy na warsztaty inspirowane wystawą Herty Müller Tam gdzie nie można mówić. Słowo jako obraz, obraz jako słowo prezentowaną w Galerii Beta w MOCAK-u.

Słowa stanowią nie tylko część składową komunikacji, lecz także przechowują prywatne historie i emocje. Otaczają nas na co dzień, a równocześnie pozwalają zachować indywidualne wspomnienia. Do kogo należą w codziennej rozmowie, w mediach i w literaturze? Co potrafią zrobić z ich odbiorcą oraz nadawcą? Podczas warsztatów nie tylko poznamy twórczość Herty Müller, ale też wspólnie zastanowimy się nad tym, jak znaczenie wyrazów zmienia się pod wpływem nadanego im kontekstu, i doświadczymy siły, jaka w nich drzemie. Uczestniczki i uczestnicy będą mieć okazję stworzyć pocztówki inspirowane pracami pisarki.

Zajęcia są adresowane szczególnie do seniorów.

Wstęp 1 zł. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne 12 263 40 36.

Joanna Sobesto – doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwentka przekładoznawstwa literacko-kulturowego, tłumaczka i scenarzystka. Zainteresowana historią mówioną i fotografią analogową.