OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Latający Dzień Dziecka//

Latający Dzień Dziecka

W dniach 1–3 czerwca 2012 roku odbyły się warsztaty dla dzieci pod hasłem Dziecięca pracownia książki. Wykorzystując różne materiały plastyczne uczestnicy tworzyli artystyczne książki oraz wykonywali zadania związane ze sztuką współczesną i Kolekcją MOCAK-u.

W trakcie warsztatów dzieci projektowały kolorowe litery, które następnie wycinały i umieszczały na kartach specjalnie przygotowanej dwumetrowej instalacji w kształcie książki. Warsztaty były inspirowane twórczością Stanisława Dróżdża (http://mocak.pl/kolekcje/pokaz/90). W wielkiej książce, tak jak w pracy artysty Między, można było zanurzyć się między literami.

Innym zadaniem było tworzenie ilustracji do wyjątkowej książki opowiadającej o tym, czym może być sztuka. Pomysłów nie brakowało! Czym jest sztuka? Sztuka to... kolorowa mikstura, artystyczny nieład w moim pokoju, sztuka jest wtedy, kiedy ktoś maluje obiema rękami! Wspólnie stworzona książka nawiązuje do komiksu Agnieszki Piksy, Sztuka to...

W trakcie zajęć można było obejrzeć także artystyczne książki wykonane przez dzieci i artystów w trakcie projektu Powrót książki w MOCAK-u. (http://mocak.pl/edukacja/pokaz/122)

Warsztaty były częścią II Targów Książki dla Dzieci w Krakowie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii!