OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Lato w MOCAK-u 2017

Przejdź do wystawy

Lato w MOCAK-u 2017

01.07.2017

Opublikowano: 26.06.2017

W lipcu i sierpniu 2017 roku Muzeum organizuje cykl zajęć adresowanych do dzieci, młodzieży oraz dorosłych spędzających wakacje w mieście. Celem twórczych, interaktywnych spotkań jest umożliwienie im aktywnego wypoczynku. Podczas warsztatów uczestnicy poznają sztukę współczesną, stworzą własne prace, a także spotkają się z kuratorami i pracownikami Muzeum. Projekt stanowi część krakowskiej akcji Lato w mieście.

Program:

Dzieci i młodzież

Sobota, 1 lipca, godz. 14
Modne lato – warsztaty dla rodzin z dziećmi do lat 12. Po zapoznaniu się z wybranymi pracami z wystawy Sztuka w sztuce, uczestnicy wykonają własne prace inspirowane fotografiami i rzeźbami Léo Caillarda.* Więcej informacji >>

Niedziela, 9 lipca, godz. 12
Zabawy z książką spotkanie w ramach cyklu warsztatów literacko-artystycznych dla dzieci.** Więcej informacji >>

Sobota, 26 sierpnia, godz. 14
Na dobry początek – warsztaty dla rodzin z dziećmi do lat 12. Podczas zajęć uczestnicy poznają prace Tomasza Kręcickiego oraz stworzą własne projekty okładek szkolnych zeszytów.*

Grupy zorganizowane

Na fali – wakacyjna lekcja muzealna dla dzieci i młodzieży w wieku 6–14 lat
Zapraszamy grupy zorganizowane do korzystania z wakacyjnej lekcji muzealnej realizowanej na podstawie wybranych dzieł z wystawy Sztuka w sztuce. Więcej informacji >>
Koszt lekcji muzealnej wynosi 150 zł dla grupy liczącej do 25 osób. Prosimy o wcześniejsze rezerwacje pod adresem: edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 29.

Oferta dla organizacji i stowarzyszeń działających nieodpłatnie na rzecz dzieci i młodzieży

Zapraszamy fundacje i stowarzyszenia działające nieodpłatnie na rzecz dzieci i młodzieży do korzystania z oferty zajęć edukacyjnych w cenie 1 zł od uczestnika. Szczegóły oraz temat zajęć ustalane będą indywidualnie.

Planujemy 4 lekcje, decyduje kolejność zgłoszeń. Maksymalna ilość uczestników w grupie to 25 osób. Prosimy o wcześniejsze rezerwacje pod adresem: marchlak@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 29.

Dorośli

Niedziela, 16 lipca, godz. 15
Ciało w sztuce warsztaty dla dorosłych inspirowane wybranymi pracami z wystawy Sztuka w sztuce.*

4,5 i 6 sierpnia, godz. 16
Wzornik – warsztaty malarskie dla młodzieży i dorosłych.***

Otwarte spotkania o sztuce

4 lipca 29 września, godz. 12
Audycje o sztuce. Cykl otwartych wykładów na temat wybranych prac z wystawy Sztuka w sztuce. Więcej informacji >>

Udział w cenie biletu. We wtorki wstęp bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.


* Wstęp 20 zł. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem marchlak@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 44.

** Wstęp 10 zł. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem prawelska@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 44.

*** Wstęp 20 zł. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem smyła@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 44.