OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Malarskie tajemnice// – spotkanie wokół twórczości Jerzego Nowosielskiego

Przejdź do wystawy

Malarskie tajemnice – spotkanie wokół twórczości Jerzego Nowosielskiego

04.04.2023 godz. 17-18.30

Opublikowano: 03.03.2023

Najwięcej tajemnic staram się przekazywać za pomocą malarstwa. Takich, których w żadnej dyskusji z nikim nie rozwiązałbym. Jerzy Nowosielski

We wtorek, 4 kwietnia, o godzinie 17 zapraszamy na spotkanie wokół twórczości Jerzego Nowosielskiego, który jest patronem roku 2023.

Prezentowane na wystawie Artyści z Krakowa. II Grupa Krakowska prace przyjaciół artysty staną się bogatym kontekstem przyglądania się malarstwu Nowosielskiego. Uczestnicy zwiedzą również Bibliotekę Mieczysława Porębskiego, gdzie w ramach ekspozycji stałej prezentowane są obrazy artysty, które ten podarował Profesorowi. Specjalnie na to wydarzenie zostanie wystawiony również zbiór szkiców Nowosielskiego pochodzących z prywatnego archiwum Mieczysława Porębskiego.

Wydarzenie bezpłatne dla uczestników, finansowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w ramach Festiwalu Misteria Paschalia 2023. Bilet umożliwia zwiedzanie Muzeum w dniu wydarzenia. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16).

Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy wejściu do głównego budynku MOCAK-u pięć minut przed oprowadzaniem.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Homoncik – absolwentka Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, artystka, edukatorka, pracowniczka Działu Wiedzy o Sztuce MOCAK-u.