OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Malarstwo z Kolekcji MOCAK-u w Akademii Górniczo-Hutniczej

Malarstwo z Kolekcji MOCAK-u w Akademii Górniczo-Hutniczej

od 13.02.2023

MOCAK przygotował wybór kilkunastu obrazów z Kolekcji, które zreprodukowano w formie wydruków na płótnie. Dzięki temu zabiegowi ich odbiór jest zbliżony do obcowania z oryginałami. Każdy obraz ma polsko-angielski opis stanowiący jego interpretację i odnoszący dzieło do twórczości danego artysty.

W naszym wyborze wzięliśmy pod uwagę szczególne okoliczności ekspozycyjne. Dzieła są kierowane do ambitnych, młodych ludzi, stojących przed wyzwaniem zawodowym. Czekająca ich sytuacja wymaga siły, koncentracji, krytycyzmu i zdecydowania. Kontakt ze sztuką ma wielki wpływ na potrzebę określenia samego siebie. Rolą prezentowanych obrazów – oprócz „kierowania na sztukę” – jest podkreślenie wagi postawy krytycznej i ideowo niezależnej.

Program MOCAK-u od samego początku opiera się na przekonaniu, że sztuka jest ważnym narzędziem życia i jej rolą jest służenie społeczeństwu. Prezentując dzieła w przestrzeni uczelni, nawiązujemy do przesłania – nie bój się myśleć.

Miejsce:
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie | budynki: A-0, Klub Profesora, poziom 0 C7, Wydział Humanistyczny, poziomy 0 i 4 U2 / rektrutacja, poziom 0
Artyści:
Alicja Biała
Tomasz Ciecierski
Edward Dwurnik
Pola Dwurnik
Muntean / Rosenblum
Csaba Nemes
Shinji Ogawa
Koordynatorzy:
Magdalena Madej, Krzysztof Kamil Kamiński