OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

MOCAK na Błoniach – strefa twórczej aktywności

MOCAK na Błoniach – strefa twórczej aktywności

Opublikowano: 11.08.2015

Serdecznie zapraszamy do strefy twórczej aktywności w namiocie MOCAK-u, otwartym dla wszystkich chętnych na krakowskich Błoniach 20 i 21 sierpnia w godz. 12–15 oraz 22 sierpnia w godz. 12–16 w ramach Kraków Live Festival. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych i oprowadzaniach, zagrać w gry planszowe związane ze sztuką, własnoręcznie stworzyć pracę lub gadżet inspirowany wybranym dziełem i wygrać nagrody w konkursie.

Codziennie od 12 zapraszamy wszystkich na wizualną rozgrzewkę na świeżym powietrzu pod hasłem Poruszenia.

Między 13 a 14 każdego dnia proponujemy inny warsztat, głównie dla dzieci w wieku 5–12 lat.

20 sierpnia, czwartek

  • Hobby Agnieszki to majsterkowanie – warsztaty inspirowane twórczością Patryka Lutrzykowskiego. Artysta jest autorem pracy Gender. Kolorowanka dla dzieci (2014), prezentowanej w MOCAK-u na wystawie On/a.

21 sierpnia, piątek

  • Obrazowanie – warsztaty wprowadzające w świat poezji i jej związków ze sztukami wizualnymi. W ramach spotkania dzieci stworzą prace inspirowane twórczością poetycką i wizualną Zbigniewa Herberta. Rysunki poety są prezentowane w Muzeum na wystawie Ludzie.

22 sierpnia, sobota

  • Po co jest sztuka? Tytuł warsztatów to nazwa wieloletniego projektu prowadzonego przez MOCAK. Muzeum zwraca się z tym pytaniem do różnych grup społecznych: młodzieży, studentów ASP, młodych artystów i literatów. Podczas warsztatów do  wypowiedzenia się na ten temat w ramach twórczej zabawy zostaną zaproszone dzieci.

Prosimy o wcześniejsze zapisy na warsztaty: edukacja@mocak.pl, tel. 12 263 40 29.

Codziennie o 14 zapraszamy dzieci i rodziców na bezpłatne oprowadzanie po wystawie Miejsce prezentowanej w sąsiednim namiocie. Na ekspozycji pokazujemy prawie 30 obiektów, rzeźb i instalacji z Kolekcji i Archiwum MOCAK-u. Wystawa będzie otwarta przez trzy dni trwania festiwalu na krakowskich Błoniach w ramach programu Sztuka na festiwalu.

Przez cały dzień w strefie twórczej aktywności zapraszamy także do:

  • wykonania pracy na konkurs Gender jest gdzieś pomiędzy. Nagrodami będą katalogi wystawy Gender w sztuce oraz wydana w nakładzie kilkunastu egzemplarzy Gender. Kolorowanka dla dzieci autorstwa Patryka Lutrzykowskiego;
  • pozowania do zdjęcia w monidle prezentującym ubrania autorstwa artystki Małgorzaty Markiewicz. Zaprojektowała ona strój narodowy dla obywateli Unii Europejskiej. Kostiumy składają się z dwóch części: bluzki w kształcie litery „E” oraz spodni na wzór litery „U”. Stroje zostały zaprezentowane w kilku krajach Unii, projekty tkanin można było także zobaczyć podczas wystawy Tkaniny EU w MOCAK-u.

Wystawa oraz strefa edukacyjna na krakowskich Błoniach 20 i 21 sierpnia w godz. 12–15 oraz 22 sierpnia w godz. 12–16 będą dostępne dla wszystkich, natomiast w godzinach popołudniowych i wieczornych zapraszamy tylko uczestników festiwalu.

W siedzibie Muzeum przy ul. Lipowej 4 uczestnicy festiwalu będą mogli na podstawie opaski festiwalowej zakupić ulgowe bilety wstępu oraz wziąć udział w oprowadzaniach. W dniach 20–22 sierpnia codziennie o godz. 12 zapraszamy na oglądanie z przewodnikiem wystaw czasowych: Gender w sztuce, Polska – Izrael – Niemcy. Doświadczenie Auschwitz i Dziesięć portretów Żydów XX wieku Andy’ego Warhola.

Więcej informacji o MOCAK-u na Kraków Live Festival >>>