OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

MOCAK w plenerze. //Wśród kwiatów. Sztuka i muzyka//

MOCAK w plenerze. Wśród kwiatów. Sztuka i muzyka

20.07.2020

Opublikowano: 10.07.2020

Lanckorona, Festiwal Terra Artis, 20.7.2020

Podczas Festiwalu Terra Artis w Lanckoronie zapraszamy uczestników 13. Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych na zajęcia inspirowane twórczością japońskiego artysty Akiry Inumaru oraz partyturami wizualnymi artystów z Kolekcji MOCAK-u.

Warsztaty Wśród kwiatów. Sztuka i muzyka składać się będą z trzech części i realizowane będą w terenie. Podczas części pierwszej uczestnicy wezmą udział w moderowanym spacerze po lesie, wzbogaconym o elementy obserwacji natury z wykorzystaniem technik uważności. W ramach części drugiej zapoznają się z twórczością Akiry Inumaru oraz przykładami partytur wizualnych z Kolekcji MOCAK-u. Trzecia część zajęć poświęcona zostanie tworzeniu własnych partytur z wykorzystaniem elementów technik stosowanych przez artystę. Szczegóły dotyczące dokładnej godziny zajęć przekazane zostaną wraz z harmonogramem pozostałych zajęć przez organizatorów Festiwalu.

Akira Inumaru (ur. 1984) – japoński artysta tworzący w technikach malarskiej, fotograficznej oraz własnej unikatowej technice określanej przez niego jako „les distillations solaires” (słoneczne destylacje). Natura jest dla niego główną inspiracją i źródłem materiałów. Wykorzystuje on kwiaty oraz barwniki pozyskane z roślin i poddaje je oddziaływaniu słońca. Jak deklaruje, głównym bohaterem jego realizacji jest światło, ponieważ w znaczeniu fizycznym tworzy ono kolor, niszczy materię i równocześnie karmi rośliny.
Prace artysty dostępne w e-galerii MOCAK-u >> https://navigart.mocak.pl/card/5b96b35a89e53

Kolekcja MOCAK-u – zbiór przeszło pięciu tysięcy prac autorstwa ponad trzystu artystów polskich i zagranicznych, stanowiący podstawę działalności wystawienniczej MOCAK-u, poprzez którą Muzeum ukazuje sztukę polską drugiej połowy XX wieku na tle twórczości światowej, prezentując główne nurty sztuki współczesnej oraz popularyzując dokonania najważniejszych artystów wśród zróżnicowanych odbiorców. Więcej informacji na temat Kolekcji MOCAK-u dostępne na stronie >> www.mocak.pl/zalozenia-kolekcji

Partytury wizualne – partytury muzyczne w swojej formie wykraczające poza przyjęty zapis nutowy. Przy ich tworzeniu wykorzystywane są nietypowe formy zapisu wizualnego, wykorzystujące i łączące w formie przedstawienia różne techniki artystyczne.

Prowadzenie: Anna Pyzik