OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Monika Wąs oprowadza po wystawie Wiesława Dymnego

Przejdź do wystawy

Monika Wąs oprowadza po wystawie Wiesława Dymnego

30.11.2019 godz. 16

Opublikowano: 12.11.2019

W sobotę 30 listopada o godz. 16 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Jestem ranny człowiek. Pisarz, aktor, malarz, które poprowadzi znawczyni historii Piwnicy pod Baranami i biografka Wiesława Dymnego – Monika Wąs.

Monika Wąs – absolwentka filologii polskiej i teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracowała z „Rzeczpospolitą”, „Dziennikiem Polskim” i „Przekrojem”. Autorka biografii Wiesława Dymnego Dymny. Życie z diabłami i aniołami (Znak 2016) i Piotra Skrzyneckiego Demiurg i wizjoner (WAM 2018). Od wielu lat czynny przewodnik po Krakowie.

Nie obowiązują zapisy. Udział w cenie biletu wstępu. Uczestnicy są proszeni o pojawienie się przy recepcji MOCAK-u 10 minut przed rozpoczęciem zwiedzania. Szacowany czas oprowadzania to 60 minut.

 

Na wystawie prezentujemy kilkadziesiąt prac Wiesława Dymnego – obrazy, rysunki, kolaże, projekty okładek książek, plansze scenograficzne oraz fotografie wybrane z ogromnej spuścizny po artyście. W większości są one niedatowane, powstawały w formie szkiców na tym, co artysta w danym momencie miał pod ręką. Swoją twórczość traktował pobłażliwie, rozdawał znajomym, nie dbał o nią, ponieważ dla niego jej rola kończyła się w momencie, gdy praca została wykonana.