OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Najgłębsza z warstw//. Mikołaj Smoczyński. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Przejdź do wystawy

Najgłębsza z warstw. Mikołaj Smoczyński. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych

29.02.2020 godz. 12–13.30

Opublikowano: 24.01.2020

W sobotę 29 lutego o godzinie 12 MOCAK zaprasza młodzież i dorosłych na warsztaty Najgłębsza z warstw inspirowane twórczością Mikołaja Smoczyńskiego.

Wspólnie zwiedzimy wystawę Mikołaja Smoczyńskiego Ekspozycja prywatna. Punktem wyjścia do części warsztatowej i rozmowy o poszukiwaniu tożsamości będzie praca artysty z cyklu The Secret Performance (1983). W działaniu twórczym pomoże nam specjalnie przygotowany obiekt nawiązujący do twórczości Mikołaja Smoczyńskiego, w który będziemy ingerować, stopniowo docierając do ,,najgłębszej warstwy’’ nas samych.

 

Najgłębsza z warstw to kolejne warsztaty z cyklu Pół na pół. Rozmowy i artystyczne wyzwania. Stanowią one część projektu edukacyjno-artystycznego, który jest próbą połączenia celów edukacyjnych z twórczym potencjałem partycypacyjnej pracy. Punktem wyjścia do rozważań nad tematem każdego ze spotkań jest wybrana praca z Kolekcji MOCAK-u.

  • Jarosław Kozłowski, bez tytułu, z cyklu Miękkie zabezpieczenie, 2000;
  • Mikołaj Smoczyński, bez tytułu, z cyklu The Secret Performance, 1983;
  • Maria Michałowska, 7 kartek z kalendarza, 1972.

Z materiałów powstałych na poszczególnych zajęciach powstaną scenografie, które zostaną uwiecznione na zakomponowanej fotografii. Zdjęcia będą podsumowaniem spotkań uczestników i ich współpracy.

Koncepcja i prowadzenie: Anna Czyż – magistrantka kierunku Art & Design na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W 2018 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku animacja kultury w przestrzeni społecznej o specjalności organizacja działań twórczych. Jej praca artystyczna opiera się na działaniach animacyjnych i intermedialnych.

Wstęp: 1 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek w godzinach 9–16) lub e-mailową: edukacja@mocak.pl.

 


 

Nadchodzące spotkania:

  • 28.3.2020, sobota, godz. 12 – Raz w roku. Na podstawie pracy Marii Michałowskiej