//Najgłębsza z warstw//. Mikołaj Smoczyński. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych
Przejdź do wystawyNajgłębsza z warstw. Mikołaj Smoczyński. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych
29.02.2020 godz. 12–13.30
Opublikowano: 24.01.2020
W sobotę 29 lutego o godzinie 12 MOCAK zaprasza młodzież i dorosłych na warsztaty Najgłębsza z warstw inspirowane twórczością Mikołaja Smoczyńskiego.
Wspólnie zwiedzimy wystawę Mikołaja Smoczyńskiego Ekspozycja prywatna. Punktem wyjścia do części warsztatowej i rozmowy o poszukiwaniu tożsamości będzie praca artysty z cyklu The Secret Performance (1983). W działaniu twórczym pomoże nam specjalnie przygotowany obiekt nawiązujący do twórczości Mikołaja Smoczyńskiego, w który będziemy ingerować, stopniowo docierając do ,,najgłębszej warstwy’’ nas samych.
Najgłębsza z warstw to kolejne warsztaty z cyklu Pół na pół. Rozmowy i artystyczne wyzwania. Stanowią one część projektu edukacyjno-artystycznego, który jest próbą połączenia celów edukacyjnych z twórczym potencjałem partycypacyjnej pracy. Punktem wyjścia do rozważań nad tematem każdego ze spotkań jest wybrana praca z Kolekcji MOCAK-u.
- Jarosław Kozłowski, bez tytułu, z cyklu Miękkie zabezpieczenie, 2000;
- Mikołaj Smoczyński, bez tytułu, z cyklu The Secret Performance, 1983;
- Maria Michałowska, 7 kartek z kalendarza, 1972.
Z materiałów powstałych na poszczególnych zajęciach powstaną scenografie, które zostaną uwiecznione na zakomponowanej fotografii. Zdjęcia będą podsumowaniem spotkań uczestników i ich współpracy.
Koncepcja i prowadzenie: Anna Czyż – magistrantka kierunku Art & Design na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W 2018 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku animacja kultury w przestrzeni społecznej o specjalności organizacja działań twórczych. Jej praca artystyczna opiera się na działaniach animacyjnych i intermedialnych.
Wstęp: 1 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek w godzinach 9–16) lub e-mailową: edukacja@mocak.pl.
Nadchodzące spotkania:
- 28.3.2020, sobota, godz. 12 – Raz w roku. Na podstawie pracy Marii Michałowskiej