OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Otwórz uszy, Otwórz oczy!// | Układ pokarmowy jako źródło dźwięku. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Przejdź do wystawy

Otwórz uszy, Otwórz oczy! | Układ pokarmowy jako źródło dźwięku. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych

30.06.2024 godz. 12

Opublikowano: 19.06.2024

W niedzielę, 30 czerwca, o godzinie 12 zapraszamy na warsztaty poświęcone dźwiękom ciała, realizowane we współpracy ze Spółdzielnią Muzyczną w ramach cyklu Otwórz uszy, Otwórz oczy! - edycja II.

Instrumenty muzyczne kojarzą się powszechnie z obiektami wyrafinowanymi i dość skomplikowanymi w budowie i „obsłudze”. Każdy z nas posiada niezwykły instrument – swoje ciało. Dźwięk wydawany może być bardzo świadomie, na przykład kiedy mówimy lub śpiewamy. Jednak i układ trawienny potrafi odezwać się własnym dźwiękiem. Choć często chcemy uciszyć kiszki, kiedy marsza grają, podczas czerwcowych warsztatów, wręcz przeciwnie – oddamy brzuchom głos! Przy użyciu specjalnie spreparowanych mikrofonów i słuchawek lekarskich wnikniemy w głąb sonofery układu pokarmowego, aby pozyskać sample, które posłużą nam do stworzenia utworu muzycznego. Będzie on zestawiany z wybranymi pracami z wystawy Jedzenie w sztuce. Na koniec zastanowimy się czy powstałe w ten sposób kolaże dźwiękowe mogłyby stanowić tło dla prezentowanych prac.

Opłata za udział wynosi 20 zł od uczestnika. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczną: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16). Bilety można nabyć w kasie przed rozpoczęciem zajęć, umożliwiają one zwiedzenie MOCAK-u w dniu wydarzenia. Muzeum zapewnia wszystkie potrzebne materiały. Podczas warsztatów będzie wykonywana dokumentacja fotograficzna i filmowa.

Prowadzący – Spółdzielnia Muzyczna: Aleksander Wnuk, Paulina Woś, Jakub Gucik.

 

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Otwórz uszy, otwórz oczy! - edycja II. Każde zajęcia stanowią zachętę do twórczego i aktywnego poznawania współczesnej sztuki i muzyki.