OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Pochód siłaczy//

Pochód siłaczy

22 sierpnia 2012 roku odbył się Pochód siłaczy - ostatnie spotkanie w ramach cyklu Lato w MOCAK-u. Warsztaty poprowadziły Justyna Koeke, Maria Wegenke oraz Elżbieta Sala. Warsztaty zainspirowane były performancem artystki – Showing muscles, który odbył się 18 maja, w trakcie otwarcia wystawy Sport w Sztuce.

Aby się lepiej poznać, wszyscy uczestnicy mieli za zadanie narysować swoją twarz i przekazać swój rysunek koledze lub koleżance obok, którzy zmieniali owe wizerunki w portrety siłaczy. Te „poprawione” obrazki posłużyły każdemu do przedstawienia się współuczestnikom. Następnie dzieci zobaczyły wybrane prace z wystawy Sport w Sztuce.

Druga część warsztatów rozpoczęła się od pokazu filmu z performancu Showing muscles. Następnie Justyna Koeke wytłumaczyła uczestnikom, jak za pomocą kolorowych rajstop, gąbek, tektur, waty i innych materiałów mogą sami przebrać się i poczuć jak prawdziwi kulturyści. Kiedy stroje były już gotowe, barwny korowód uśmiechniętych siłaczy przeszedł przed dziedziniec muzeum.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii!