OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Pół na pół//. Rozmowy i wyzwania artystyczne

Pół na pół. Rozmowy i wyzwania artystyczne

Opublikowano: 10.01.2020

Projekt edukacyjno-artystyczny Pół na pół. Rozmowy i wyzwania artystyczne to cykl trzech spotkań warsztatowych dla młodzieży i dorosłych będących próbą połączenia celów edukacyjnych z twórczym potencjałem partycypacyjnej pracy. Punktem wyjścia do rozważań będą wybrane prace z Kolekcji MOCAK-u:

  • Jarosław Kozłowski, bez tytułu, z cyklu Miękkie zabezpieczenie, 2000;
  • Mikołaj Smoczyński, bez tytułu, z cyklu The Secret Performance, 1983;
  • Maria Michałowska, 7 kartek z kalendarza, 1972.

Z materiałów powstałych na poszczególnych zajęciach powstaną scenografie, które zostaną uwiecznione na zakomponowanej fotografii. Zdjęcia będą podsumowaniem spotkań uczestników i ich współpracy.

Przewodnim zagadnieniem projektu jest nieprzystawalność jednostki do otaczającej ją rzeczywistości. Jego tytuł nawiązuje do pracy Stanisława Dróżdża Pół na pół z 1998 roku. Dla autorki projektu nieprzystawalność jest stanem połowicznym, pewną granicą odczuwania, świadomości, bycia. Uczestnicy spotkań spróbują sami określić ten stan, zobrazować go i opisać jego rodzaje.

Warsztaty będą realizowane w ramach dyplomu Anny Czyż w Pracowni Animacji Kultury pod kierunkiem dr. Krzysztofa Marchlaka i staną się tematem pracy magisterskiej na kierunku Art & Design na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Koncepcja i prowadzenie: Anna Czyż – magistrantka na kierunku Art & Design na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W 2018 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku animacja kultury w przestrzeni społecznej o specjalności organizacja działań twórczych. Jej praca artystyczna opiera się na działaniach animacyjnych i intermedialnych.

Wstęp: 1 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek w godzinach 9–16) lub e-mailową: edukacja@mocak.pl.

 


 

Nadchodzące spotkania:

  • 1.2.2020, sobota, godz. 12 – Części całości. Na podstawie pracy Jarosława Kozłowskiego bez tytułu z cyklu Miękkie zabezpieczenie, 2000.
  • 29.2.2020, sobota, godz. 12 – Najgłębsza z warstw. Na podstawie pracy Mikołaja Smoczyńskiego bez tytułu z cyklu The Secret Performance, 1983.
  • 28.3.2020, sobota, godz. 12 – Raz w roku. Na podstawie pracy Marii Michałowskiej