Porcelanowy szkuner – warsztaty dla dzieci z Inspiro
Porcelanowy szkuner – warsztaty dla dzieci z Inspiro
24.08.2024 godz. 12:00
Opublikowano: 19.07.2024
W sobotę, 24 sierpnia, o godzinie 12 po raz kolejny zapraszamy dzieci w wieku 5–7 lat na artystyczną przygodę z Inspiro – Beatą Kwiecińską i Maciejem Dąbrowskim. Punktem wyjścia dla wspólnych działań warsztatowych będzie wystawa czasowa Jedzenie w sztuce, a w szczególności prace z Kolekcji MOCAK-u.
Pełne wspomnień frachtowce suną po oceanie smaku. Kołyszą się lekko, pchane siłą głodu i pragnienia. Zawijają do portów rozsianych po tafli bezkresu i pozostawiają za sobą pachnący kilwater. Ziemniakowce, kluskowce i cukiernicowce mijają ławice sztućców srebrzystych i kratery waz. Tajemnicze wiry i niezbadane prądy wciągają statki w biesiadny taniec. Stuk porcelany i szkła.
Zapraszamy do pracowni szkutniczej, gdzie powstają niezwykłe żaglowce ze starej porcelany, dziurawych obrusów i zaśniedziałych sztućców, skąd dzielne statki wypływają w niezapomniane rejsy. Odwiedzimy archipelag współczesnych dzieł sztuki, a wspomnienia łowić będziemy nie na sztuki, ale dla sztuki.
Warsztaty poprowadzą Beata Kwiecińska i Maciej Dąbrowski – twórcy Inspiro (www.inspiro.org), organizatorzy setek warsztatów dla dzieci, nagradzani animatorzy kultury, uwielbiający pracę z dziećmi, dla których zmieniają świat. Są praktycznie nieteoretyczni. Fascynuje ich siła oddolnych inicjatyw, energia lokalnych społeczności i fakt, że wszystko jest możliwe.
Opłata za udział wynosi 20 zł od dziecka*. Czas trwania zajęć to 75 minut. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16). Bilety można nabyć w kasie Muzeum przed rozpoczęciem zajęć. Bilet umożliwia zwiedzenie MOCAK-u w dniu wydarzenia. Muzeum zapewnia wszystkie potrzebne materiały i narzędzia.
* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej 20% zniżki. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.
Wydarzenie dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje. Edycja 2024”.