OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Poruszone zdjęcia//

Poruszone zdjęcia

Fundacja Kultury bez Barier oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK zaprosili 11 grudnia 2013 roku na dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu spotkanie z fotografią, z poszukiwaniami podejmowanymi przez współczesnych artystów-fotografików, ze stawianymi przez nich pytaniami i propozycjami odpowiedzi.

W ramach warsztatów uczestnicy obejrzeli prace z Kolekcji MOCAK-u (Mikołaja Smoczyńskiego Temporary (Con) Temporary, Marty Deskur Dziewice: Alfreda, Anatola, Wiktoria, Juliana Opie Lorenzo z ręką na piersi oraz Tomasza Ciecierskiego Paleta Malarska), zapoznając się z pojęciami fotograficznymi, takimi jak lightbox oraz fotografia manipulowana. Następnie uczestnicy wzięli udział w twórczych warsztatach. Ostatnim punktem spotkania była rozmowa z fotografem Wojciechem Wilczykiem, między innymi twórcą projektu Niewinne oko nie istnieje, który opowiedział o różnorodnych technikach fotograficznych.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Zakochaj się w kulturze dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.