OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Dizajn od kuchni. Przestrzeń publiczna//

Dizajn od kuchni. Przestrzeń publiczna

19.09.2013 godz. 17.30

Opublikowano: 09.09.2013

Zapraszamy 19 września na kolejne spotkanie z cyklu Dizajn od kuchni. Goście spotkania, projektant Jerzy Porębski i ekonomista Marek Kuzaka, porozmawiają o kondycji przestrzeni publicznej i roli reklamy w krajobrazie miasta. Zastanowią się także nad tym, czym charakteryzuje się dizajn elementów wyposażenia miejsc publicznych i jaki ma on wpływ na nasze w nich funkcjonowanie.

Jerzy Porębski – profesor zwyczajny na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. W latach 2005–2012 pełnił funkcję dziekana. Jest członkiem Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych należącego do międzynarodowej organizacji projektantów BEDA. Dyplom na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, 1980 i na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie, 1982. Twórca nowej identyfikacji miejskiej dla Warszawy i Bielska-Białej, projektant odpowiedzialny za modernizację Dworca Centralnego i za uporządkowanie części publicznych komunikacji miejskiej w strefach zabytkowych stolicy.

Marek Kuzaka – były wiceprezes zarządu odpowiedzialnym za działalność operacyjną i rozwój AMS. Obecnie piastuje stanowisko prezesa zarządu firmy reklamy zewnętrznej AMS SA. Pracę zawodową rozpoczął kierując pracami wysokościowymi i podwodnymi w PTTK. Był współwłaścicielem firmy wdrażającej systemy komputerowe, wykładowcą finansów i księgowości na kursach organizowanych przez Fundację im. Taylora. Pracował jako konsultant firm w zakresie finansów i komputeryzacji. W latach 1994 - 2003 pracował w Europlakat Polska, gdzie przez ostatnie dwa lata był prezesem zarządu. Jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.