OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Części całości//. Jarosław Kozłowski. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Części całości. Jarosław Kozłowski. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych

01.02.2020 godz. 12–13.30

Opublikowano: 10.01.2020

W sobotę 1 lutego o godzinie 12 MOCAK zaprasza na warsztaty dla młodzieży i dorosłych Części całości na podstawie pracy Jarosława Kozłowskiego bez tytułu z cyklu Miękkie zabezpieczenie (2000).

Zapoznając się z pracą artysty, zastanowimy się wspólnie nad pojęciem nieprzystawalności, podejmiemy próbę nazwania tego zjawiska, porozmawiamy o stanach wewnętrznych człowieka. Po krótkim wprowadzeniu do projektu i dyskusji na temat twórczości Jarosława Kozłowskiego wspólnie stworzymy dzieło sztuki, które pomoże nam w zobrazowaniu nieprzystawalności, a także pozwoli na zawiązanie relacji wśród uczestników.

Części całości otwierają cykl warsztatów Pół na pół. Rozmowy i artystyczne wyzwania. Stanowią one część projektu edukacyjno-artystycznego, który jest próbą połączenia celów edukacyjnych z twórczym potencjałem kolektywnej i partycypacyjnej pracy. Punktem wyjścia do rozważań nad tematem każdego ze spotkań będzie wybrana praca z Kolekcji MOCAK-u.

Koncepcja i prowadzenie: Anna Czyż – magistrantka kierunku Art & Design na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W 2018 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku animacja kultury w przestrzeni społecznej o specjalności organizacja działań twórczych. Jej praca artystyczna opiera się na działaniach animacyjnych i intermedialnych.

Wstęp: 1 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek w godzinach 9–16) lub e-mailową: edukacja@mocak.pl.


Nadchodzące spotkania:
  • 29.2.2020, sobota, godz. 12 – Najgłębsza z warstw. Na podstawie pracy Mikołaja Smoczyńskiego bez tytułu z cyklu The Secret Performance, 1983.
  • 28.3.2020, sobota, godz. 12 – Raz w roku. Na podstawie pracy Marii Michałowskiej