OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Warsztaty literackie na wystawie //II wojna światowa – dramat, symbol, trauma// // WYDARZENIE ODWOŁANE

Przejdź do wystawy

Warsztaty literackie na wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma // WYDARZENIE ODWOŁANE

19.03.2020 godz. 17–18.30

Opublikowano: 27.02.2020

 

 

Wydarzenie odwołane.

Zgodnie z decyzją rządu w związku z epidemią koronawirusa COVID-19 od 11 marca od godziny 13 Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK będzie zamknięte do odwołania. Dotyczy to także Biblioteki, MOCAK Bookstore i Archiwum MOCAK-u. Nie będą również odbywały się planowane wydarzenia.

#MOCAKonline! Jesteśmy tu! >>


 

W czwartek 19 marca o godzinie 17 zapraszamy na warsztaty literackie inspirowane wystawą II wojna światowa – dramat, symbol, trauma.

Zwiedzimy ekspozycję, a podczas warsztatów zastanowimy się nad tym, czy i jak można opisać doświadczenie wojny, a zwłaszcza jak tworzyć i odbierać sztukę po II wojnie światowej. W poszukiwaniach pomoże nam twórczość poetek i poetów, między innymi Zuzanny Ginczanki, Tadeusza Różewicza, a także Raymonda Queneau.

Warsztaty poprowadzą Aleksandra Andrukowicz – studentka filologii romańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, edukatorka, przewodniczka zainteresowana popularyzacją literatury i sztuki współczesnej wśród różnych grup odbiorców – oraz Joanna Sobesto, doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, tłumaczka i scenarzystka, zainteresowana historią mówioną i fotografią analogową.

Zajęcia są adresowane do młodzieży i osób dorosłych.

Wstęp w cenie biletu wstępu na wystawę. Niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek 9.00–16.00). Uczestników prosimy o zebranie się przy recepcji w holu głównym Muzeum.