OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Warsztaty z Shinjim Ogawą //Kraków - koło czasu//

Warsztaty z Shinjim Ogawą Kraków - koło czasu

W sobotę 28 maja 2011 odbyły się pierwsze warsztaty edukacyjne w MOCAK-u. Warsztaty pod hasłem Kraków – koło czasu poprowadził japoński artysta Shinji Ogawa. Było to pierwsze spotkanie edukacyjne towarzyszące wystawie Historia w sztuce.

W warsztatach wzięły udział dzieci w wieku od 10 do 13 lat uczestniczące w programie Akademia Przyszłości, organizowanym przez Stowarzyszenie „Wiosna”. Gościliśmy także kilku wychowanków Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 2 w Krakowie.

Warsztaty rozpoczęły się od spotkania, podczas którego dzieci porozmawiały z artystą i obejrzały jego prace eksponowane na wystawie „Historia w sztuce”. Następnie, pod okiem Shinjiego Ogawy, wykonały prace przedstawiające wyobrażony Kraków z przeszłości i przyszłości. Później każdy z uczestników opowiedział o swoim dziele i został z nim sfotografowany.

Od 5 czerwca można oglądać instalację Shinjiego Ogawy - Kraków – koło czasu, której immanentną część stanowią prace dzieci zespolone przez artystę w jedną, symbolizującą koło czasu całość.

Shinji Ogawa – urodzony w 1959 roku w Yamaguchi japoński artysta. Studiował na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu w Mie, dyplom uzyskał w 1983 roku. Prace artysty znajdują się między innymi w następujących kolekcjach: Okazaki Mindscape Museum, Archi; The National Museum of Art, Osaka; The Museum of Modern Art, Shiga; Toyota Municipal Museum of Art, Tokai City.