OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Wzornik. Pracownia// – warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Przejdź do wystawy

Wzornik. Pracownia – warsztaty dla młodzieży i dorosłych

27.07.2018 godz. 16–18

Opublikowano: 27.06.2018

W dniach 27 lipca (godz. 16–18) i 28 lipca (godz. 11.30–13.30) odbędą się zajęcia z cyklu Wzornik dla młodzieży i dorosłych, towarzyszące wystawie Ojczyzna w sztuce. To okazja do zapoznania się z wybranymi pracami prezentowanymi na ekspozycji oraz do zastanowienia się nad określeniem „mała ojczyzna”. Warsztaty dotyczyć będą dizajnu jako dziedziny interdyscyplinarnej, którą posługują się także artyści, tworząc obiekty balansujące na granicy sztuki i projektowania. Przez dwa dni, w swobodnej atmosferze, uczestnicy będą wykonywać różne obiekty inspirowane pojęciem małej ojczyzny. Flagi, proporczyki, szaliki czy rafandynki, które powstaną, posłużą za komentarz do naszego rozumienia lokalnych społeczności i tożsamości.

O prowadzących:

Natalia Romaszkan i Magdalena Kreis – absolwentki kierunków humanistycznych oraz artystycznych. Współpracują od 2010 roku, realizując działania twórcze i edukacyjne. Ich autorski projekt 3D, czyli Dizajn Dla Dzieci w ramach programu galerii Dizajn BWA Wrocław cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony najmłodszych i ich opiekunów. Na swoim koncie mają także projekty takie jak Teraz dizajn (2011), Dizajn dla wszystkich! (2012) Przepis na mały dizajn (2013). Są także autorkami książki Zeszyty do dizajnu (2011). Z warsztatami podróżują po całej Polsce na zaproszenie instytucji kultury i organizatorów festiwali. Za projekt 3D, czyli Dizajn Dla Dzieci zostały nominowane do nagrody WARTO, przyznawanej przez „Gazetę Wyborczą Wrocław” (2014).

Warsztaty są otwarte dla wszystkich grup odbiorców. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem: smyla@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 44.

Zajęcia odbywać się będą w ramach projektu KRAJ:OBRAZY.