OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Zajęcia dla dzieci podczas X Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MOCAK-u

Zajęcia dla dzieci podczas X Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MOCAK-u

Opublikowano: 17.11.2014

Dla dzieci odwiedzających 23 listopada Muzeum Dział Edukacji MOCAK-u przygotował wiele atrakcji. Wstęp na wszystkie wystawy w tym dniu jest bezpłatny, także na warsztaty i oprowadzania.

godz. 12–15 Żywe muzeum – warsztaty dla dzieci

godz. 12, 13 i 14 Oprowadzanie dla dzieci po wystawie Juliana Opiego Rzeźby, obrazy, filmy

Żywe muzeum
W czasie warsztatów powstaną prace inspirowane Kolekcją MOCAK-u oraz wystawą czasową Instalacja czy obiekt?. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursie artystycznym. Powstałe prace zostaną pokazane w specjalnie przygotowanej na ten dzień galerii. Do warsztatów można dołączyć w dowolnym momencie spotkania. Muzeum zapewnia materiały plastyczne. Wszystkich chętnych, a szczególnie dzieci, zapraszamy do holu głównego Muzeum w godzinach 12–15.

Żywe muzeum – konkurs artystyczny dla dzieci i młodzieży
Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat do tworzenia prac inspirowanych Kolekcją MOCAK-u oraz wystawą czasową Instalacja czy obiekt?. Prace wykonane w dowolnej formie i technice lub ich dokładną dokumentację fotograficzną należy dostarczyć do 20 listopada 2014 roku osobiście do recepcji Muzeum, przesłać pocztą na adres MOCAK-u z dopiskiem „Dział Edukacji – Konkurs” (liczy się data wpłynięcia pracy do Muzeum) lub mejlowo na adres edukacja@mocak.pl (w przypadku prac wykonanych za pomocą programów komputerowych i zdjęć). Do prac należy dołączyć opis według wzoru: autor/tytuł/data urodzenia/miejsce zamieszkania/telefon kontaktowy opiekuna. Laureaci zostaną wyłonieni podczas podsumowania warsztatów Żywe muzeum (23.11.2014, godz. 15). Najciekawsze prace będą eksponowane na wystawie z okazji Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich (23.11.14) oraz w galerii internetowej. Laureaci konkursu otrzymają bezpłatny bilet wstępu na wybraną lekcję muzealną.