OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Zbiórka książek dla Biblioteki Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego

Zbiórka książek dla Biblioteki Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego

01.04.2018

Opublikowano: 04.04.2018

Biblioteka MOCAK-u dołączyła do zbiórki książek i filmów DVD dla biblioteki Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie. Akcja organizowana jest przez Krakowskie Forum Kultury oraz podległe mu kluby i będzie trwała przez pierwsze trzy tygodnie kwietnia (1–23.4.2018).

Do Biblioteki można przynieść niezniszczone książki i filmy o dowolnej tematyce z wyłączeniem książek dla dzieci.

MOCAK od początku swojej działalności współpracuje ze Szpitalem Specjalistycznym im. dr. Józefa Babińskiego. W Bibliotece Muzeum cztery lata temu (12.4–2.8.2014) miała miejsce wystawa obrazów i rysunków pacjentów szpitala. Pragnęliśmy wówczas pokazać znaczenie sztuki w różnych kontekstach życia. Może ona mieć wartość terapeutyczną nie tylko dla artysty, lecz także dla relacji społecznych. Umożliwia przejście od tego, co najbardziej prywatne i wyizolowane, do tego, co publiczne i co może być dzielone z innymi w przestrzeni społecznej.
Więcej informacji o ekspozycji: Prywatne wnętrze.

Zachęcamy również do zapoznania się z publikacją towarzyszącą wystawie oraz dziewiątym numerem „MOCAK Forum”, dotyczącym związków między psychoanalizą a sztuką współczesną. Zarówno katalog, jak i czasopismo dostępne są w Bibliotece MOCAK-u. Więcej informacji: Sztuka i wolność. Psychoanalityczna refleksja nad znaczeniem twórczości, „MOCAK Forum” numer 9.

Zapraszamy do udziału w akcji! Więcej informacji >>